Infolinia
511-999-882
Porady

W większości wzorów kostki brukowej występuje tzw. fuga. Jest to przestrzeń pomiędzy układanymi kostkami. Zasypka do kostki brukowej to drobne kruszywo granitowe do wypełnienia fug, które ma wiele zalet i korzyści zarówno estetycznych jak i tych praktycznych w porównaniu do tradycyjnego piasku.

Każdy kto miał kiedykolwiek do czynienia z kostką brukową, która posiada fugi wie jakie problemy mogą go spotkać podczas jej dłuższej eksploatacji. Większość użytkowników trapią zazwyczaj te same problemy.

Jednym z nich są wszechobecne mrówki, które wynosząc piasek z pod kostki powodują jej częściowe zapadanie. Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak jest to irytujące. Z jednej strony wygląda to nieestetycznie, a z drugiej strony nasza kostka wcześniej czy później będzie wymagać kosztownej naprawy. Zasypka eliminuje ten problem całkowicie. Mrówki nie są w stanie wybrać piasku z pod kostki, gdy fugi są wykonane z zasypki.

Co więcej, używając do zasypania fug zwykłego piasku musimy pogodzić się z tym, że nasza kostka, głownie ta jasna,  zabarwi się na żółto. Stosując zasypkę tego problemu nie ma. Zasypka wygląda bardzo estetycznie, gdyż występuje w wielu kolorach, nie tak jak piasek. Żaden inny materiał nie komponuje się tak doskonale z otoczeniem jak granit. Praktycznie kolorystyka zasypki jest zgodna z większością stosowanych obecnie kolorów wykorzystywanych do produkcji kostki brukowej.

Zasypka ma również tą zaletę, że na dużych spadkach nie wypłukuje się jak zwykły piasek. Jest to niezwykle korzystna cecha, bo przekłada się na codzienne użytkowanie kostki.

Równie użyteczną cechą zasypki jest to, że w znaczący sposób opóźnia wyrastanie mchu, który stanowi jedną z bardziej frustrujących rzeczy dla użytkowników kostki i niestety wcześniej czy później musi się pojawić. Co ważne, w przypadku zwykłego piasku może on już zawierać nasiona, które błyskawicznie się rozprzestrzenią. Stosując zasypkę zaoszczędzimy w przyszłości na zakupie drogich środków chemicznych do likwidacji mchu lub innych narzędzi do jego mechanicznego usunięcia.

Zalety zasypki bez wątpienia docenili już profesjonalni brukarze.  Chcąc świadczyć swoim klientom coraz wyższej jakości usługi proponują im ten nowoczesny, estetyczny i bardzo praktyczny sposobu wypełnienia fug. Toteż, jest już duże grono brukarzy, którzy coraz rzadziej korzystają z tradycyjnego piasku,  gdyż wpływa to niekorzystnie na jakość świadczonych przez nich usług, a to z kolei na wizerunek ich firmy.

Bez wątpienia korzyścią zasypki jest również to, że jest ona bardzo łatwa w rozprowadzaniu i każdy może wykonać takie wypełnienie zupełnie samodzielnie.

Jeśli chodzi o transport, dla klientów potrzebujących większej ilości zasypka jest pakowana w tzw. big bagi, natomiast na mniejsze potrzeby jest dostępna w 25 kilogramowych workach, wygodnych do transportu.  Z 1 tony w zależności od wielkości fug można zasypać od 350 do 500 m2 kostki.

Zasypka nie jest również rozwiązaniem kosztownym. Biorąc pod uwagę korzyści jakie wynikają z jej zastosowania oraz przyszłe oszczędności, jej cena przy inwestycji jaką jest ułożenie kostki brukowej, stanowi nieznaczny ułamek procenta jej realizacji.

Zasypka jest dostępna w punkcie sprzedaży kostki brukowej firmy StarBRUK przedstawiciela autoryzowanego punktu Libet w Garwolinie przy Al. Legionów 9D.

Współpracujemy z